Distribuční sazba

Distribuční sazba je v podstatě tarif elektřiny. Těch vám dodavatel obvykle nabízí celou řadu. Na výběr máte z jednotarifních a dvoutarifních sazeb. Záleží jen na vašich individuálních potřebách.

Distribuční sazba – Distribuční sazba je v podstatě tarif elektřiny. Těch vám dodavatel obvykle nabízí celou řadu. Na výběr máte z jednotarifních a dvoutarifních sazeb. Záleží jen na vašich individuálních potřebách.

D01d – Jednotarifní sazba určená pro domácnosti s menší spotřebou (jednočlenné nebo dvoučlenné domácnosti, garáže, méně využívané objekty, menší byty, garsonky). Pro odběr této energie nemusíte splnit žádné další podmínky, jako to bývá u dvoutarifních sazeb.

D02d – Jednotarifní sazba energie pro domácnosti se střední spotřebou energie. Společně s tarifní sazbou D01d jsou jedinými jednotarifními sazbami na našem trhu. Jsou zároveň nejoblíbenějšími. Pro jejich odběr nemusíte splnit další podmínky, jako to bývá u sazeb dvoutarifních.

D25d – Dvoutarifní sazba, která nabízí domácnostech 8 hodin nízkého tarifu denně. Podmínkou pro sjednání tohoto tarifu je instalace elektrického akumulačního spotřebiče pro ohřev vody (bojleru) – je tedy vhodný pro domácnosti, které využívají elektrickou energii k ohřevu vody. Tyto spotřebiče jsou pak zapínány po dobu odběru energie za nižší cenu.

D26d – Dvoutarifní sazba, která nabízí podobné podmínky a výhody jako sazba D25d. Jedná se o dvoutarifní sazbu (tedy nabízející vysoký a nízký tarif) vhodnou pro domácnosti, které využívají elektřinu k ohřevu vody. Oproti tarifu D25d je určena domácnostem s vyšší spotřebou energie. Podmínkou pro sjednání tohoto tarifu je využívání akumulačního topení a elektrického ohřevu vody, přičemž příkon akumulačních spotřebičů musí představovat nejméně 55 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe.

D35d – Dvoutarifní sazba (nabízející domácnostem vysoký a nízký tarif) vhodná pro domácnosti, které využívají elektrickou energii pro hybridní elektrické vytápění a ohřev užitkové vody. Podmínky pro sjednání tohoto tarifu: instalace hybridního elektrického spotřebiče pro vytápění objektu - akumulační kamna a přímotop, příkon hybridních elektrických spotřebičů musí představovat nejméně 50 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe, technické blokování těchto spotřebičů v době platnosti vyššího tarifu.

D45d – Dvoutarifní sazba určená pro domácnosti, které využívají elektřinu k vytápění přímotopy a ohřev teplé vody. Doba nízkého tarifu je 20 hodin denně. Podmínky pro sjednání tohoto tarifu: instalace přímotopu, instalovaný příkon přímotopů musí představovat nejméně 40 % příkonu proudové hodnoty hlavního jističe, technické spotřebiče v době platnosti vyššího tarifu

D55d – Dvoutarifní sazba pro domácnosti, které k vytápění využívají tepelné čerpadlo. Doba platnosti nízkého tarifu je 22 hodin denně. Podmínkou pro sjednání tohoto tarifu je, že tepelné čerpadlo bylo uvedeno do provozu do 31. 3. 2005 (pro domácnosti s čerpadly novějšími je určen tarif D56d). Čerpadlo musí být navíc technicky blokováno v době platnosti vyššího tarifu.

D56d – Dvoutarifní sazba pro domácnosti, které k vytápění využívají tepelné čerpadlo. Doba platnosti nízkého tarifu je 22 hodin denně. Podmínkou pro sjednání tohoto tarifu je, že tepelné čerpadlo bylo uvedeno do provozu po 1. 4. 2005

D61d – Dvoutarifní sazba určená především víkendovým chatařům. Nízký tarif platí od pátečního poledne do neděle do 22 hodin. Pro sjednání tohoto tarifu nemusíte splnit žádné další podmínky, jako to bývá u dvoutarifních sazeb obvyklé.

Dvoutarifní sazba – Domácnost, která má sjednanou dvoutarifní sazbu odebírá po určitou část dne energii se sníženou cenou (nízký tarif) a po zbytek dne energii za vyšší cenu (vysoký tarif).

Další pojmy

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru