Havarijní pojištění vozidel - srovnání cen online

  • Porovnání nejvýhodnějších nabídek v ČR
  • Ideální doplněk k povinnému ručení
  • Komplexní pojištění vašeho vozu
Srovnání připravujeme
Spolehlivě
ochrání
Vaše auto

Jak havarijní pojištění chrání Vaše vozidlo?

Obecně platí pravidlo, že havarijní pojištění začíná tam, kde povinné ručení končí. Plné havarijní pojištění kryje riziko živelní (tzn. škody způsobené přímým působením blesku, požárem, krupobitím, pádem kamení, sesuvem půdy, sněhem, povodněmi nebo vichřicí), vandalismus a hávarie. Mini havarijní pojištění obvykle pokrývá pouze živelní riziko. Pojištění proti odcizení celého vozidla či jeho části lze pořídit zvlášť.

Pojištění typu All Risk souvisí s pojištěním více rizik současně. Nejčastěji je jeho obsahem pojištění proti havárii a poškození vozidla, pojištění proti odcizení vozidla, pojištění proti vandalismu a asistenční služby. Různé pojišťovny ovšem nabízejí různou podobu All Risk balíčku.

Porovnání povinného ručení a havarijního pojištění

Pokud srovnáte povinné ručení a havarijní pojištění, hlavním rozdílem pro řidiče je v případě havarijního pojištění krytí rizika havárie, kterou zaviníte. Pokud máte zřízeno havarijní pojištění, pojišťovna uhradí škodu na Vašem vlastním vozidle i v případě zavinění autonehory. Havarijní pojištění je ideálním doplněním povinného ručení, které je ze zákona povinné a kryje škody na nabouraném vozidle. Povinné ručení je povinné pojištění vozidla, havarijní pojištění je doplňkové pojištění, které je v případě novějších cenných automobilů (do 10-ti let stáří) téměř nutnost pro bestarostnou jízdu.

Havarijní pojištění má větší rozsah ceny ve srovnání s povinným ručením. Srovnání havarijního pojištění ovlivňuje celá řada parametrů, mezi které patří cena a stáří vozidla, míra spoluúčasti a úroveň jeho zabezpečení. Do ceny se promítne množství rizik, které vybírané havarijní pojištění vozidel kryje. Z tohoto důvodu by cena neměla být hlavním kritériem pro posouzení výhodnosti při srovnání havarijního pojištění. S klesající cenou klesá množství rizik, které pojištění kryje. Řidičům se doporučuje zajímat se především o kvalitu pojištění, rozsah a kvalitu asistenčních služeb a rychlost likvidace. 

Havarijní pojištění - online kalkulačka a sjednání

Prostřednictvím online kalkulačky havarijního pojištění získáte zdarma a okamžitě přehled o cenách havarijního pojištění od hlavních pojišťoven na trhu. Pokud máte zájem, naši pojišťovací specialisté Vám mohou poradit s výběrem - znají všechny detaily a výhody havarijního pojištění u jednotlivých pojišťoven a odborně poradí, které havarijní pojištění auta je pro Vás nejvýhodnější. Jsme přesvědčeni, že Vás mile překvapí námi nabízené příznivé ceny havarijního pojištění.

Novinkou posledních let je sjednání havarijního pojištění online bez nutnosti fyzické kontroly vozidla pojišťovnou. Pro uzavření pojištění přes internet získáte veškeré informace potřebné pro doložení aktuálního stavu vozidla. V případě havarijního pojištění vozidel uzavřeného online na TopSrovnani.cz stačí vozidlo nafotit podle připravených srozumitelných instrukcí a tyto fotky nám zaslat mailem. Pokud z nějakého důvodu máte zájem o nafocení vozidla pracovníkem pojišťovny, stačí nás kontaktovat a obratem Vám zařídíme nafocení vozidla na nejbližší pobočce vybrané pojišťovny. Sami si zvolíte, co Vám více vyhovuje.

Vyplatí se havarijní pojištění?

Při rozhodnutí, zda si pořídit či nepořídit havarijní pojištění bychom měli přihlédnout ke stáří vozu, jeho hodnotě a stavu. Obvykle je havarijní pojištění samozřejmostí u aut, která jsou mladší než 6 let a jejich orientační cena je vyšší než 100 tisíc korun. Pokud se jedná o dražší značku či model, vyplatí se pojistit také starší automobily. Některé pojišťovny mají omezené staří vozidla nebo také nejdříve hodnotí technický stav vozu a poté se teprve rozhodnou, zda vám havarijní pojištění poskytnou.

Pokud si kupujete zcela nové auto, mělo by být pro Vás havarijní pojištění naprostou samozřejmostí. Pokud však máte 9 let staré auto, které navíc není zrovna v tom nejlepším technickém stavu, není havarijní pojištění potřeba. Staří auta nemusí být vždy rozhodující. Pokud například vlastníte velmi cenného veterána, je chytré si ho také pojistit. V tomto případě je spíše rozhodující cena vozidla, než jeho stáří. Podobně tomu může být u starších aut luxusních značek. Pojištění starších aut a veteránů obvykle není součástí standardního havarijního pojištění a je potřeba řešit tuto variantu pojištění individuálně.

Se zvyšujícím se stářím auta klesá jeho cena a tudíž i pojistná částka a pojistné. Je tedy výhodnější uzavírat havarijní pojištění na kratší dobu vždy dle aktuální hodnoty vozu.

Krátkodobé havarijní pojištění

V průběhu dovolených se lidé vypravují vlastními automobily na dlouhé cesty k moři do Chorvatska a další destinací v Evropě a najezdí svým automobilem tisíce až desítky tisíc kilometrů během poměrně krátké doby. Dlouhé a vyčerpávající cestování může mít za následek nehodu. Řešení nehody v zahraničí je složité a může být mimořádně stresující. Sjednání havarijního pojištění před odjezdem může pomoci ke klidné dovolené. 

Havarijní pojištění s krátkodobou platností nemají v nabídce všechny pojišťovny. Větší pojišťovny obvykle sjednávají havarijní pojištění na nejméně tři měsíce nebo delší dobu. Dovolená většinou trvá kratší dobu. Některé pojišťovny proto připravili krátkodobé havarijní pojištění, které je možné zakoupit i na kratší dobu. Vybrané pojišťovny nabízí havarijní pojištění na měsíc nebo i na 14 dní a umožňují přikoupit také asistenční službu, která nabízí odtah či opravu havarovaného vozu

Především asistenční služby jsou žádaným a oblíbeným doplňkem havarijního pojištění. Krátkodobé havarijní pojištění reflektuje poptávku na trhu po pojišťovacím produktu pro rodiny, které podnikají náročné cestování automobilem jen několikrát v roce. Vyzkoušejte naší online kalkulačku havarijního pojištění a podívejte se na aktuální ceny havarijního pojištění. V případě dotazů Vám pomohou naši ochotní pojišťovací specialisté, kteří ochotně zodpoví Vaše dotazy a pomohou s výběrem nejlepšího havarijního pojištění pro Váš vůz a Vaše cesty.

Aktuální ceny havarijního pojištění zjistíte v kalkulačce havarijního pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, poté obratem získáte přehledně seřazené nabídky různých pojišťoven včetně informací o krytých rizicích. Vyplnění formuláře zabere pouze minutku. Stačí zadat běžné údaje o Vašem vozu, které buď znáte nebo získáte po nahlédnutí do malého technického průkazu. Ve srovnání s kalkulací povinného ručení se vyplňuje:

  • značka vozu
  • rok výroby - naleznete ve velkém technickém průkazu (nemáte-li velký technický průkaz u sebe, lze použít rok první registrace vozidla, který je uveden na přední straně malého technického průkazu a který se většinou shoduje s rokem výroby)
  • typ zabezpečení
  • aktuální hodnota vozu (pokud není vůz nový) - cena, za kterou jste schopni Váš vůz prodat v okamžiku uzavírání pojištění (tuto cenu můžete ověřit vyhledáním vozu se srovnatelnou výbavou a najetými kilometry v autobazarech na internetu)

Níže uvádíme příklady cen havarijního pojištění podle hodnoty vozidla. Přesnou cenu pro Váš vůz zjistíte během minutky v naší kalkulačce havarijního pojištění.

Hodnota vozu Mini havarijní Mini s odcizením All Risk
80 000 Kč 1 200 Kč 2 305 Kč 2 305 Kč
110 000 Kč 1 200 Kč 2 305 Kč 2 305 Kč
150 000 Kč 1 200 Kč 2 365 Kč 2 365 Kč
180 000 Kč 1 200 Kč 2 598 Kč 2 504 Kč
200 000 Kč 1 200 Kč 2 753 Kč 2 782 Kč
300 000 Kč 1 200 Kč 3 530 Kč 4 174 Kč

Pro havarijní pojištění je typický široký výběr doplňkových připojištění, mezi které patří například oblíbená asistenční služba. Spolupracujeme se všemi významnými pojišťovnami na trhu, snadno si vyberete z pestré nabídky havarijní pojištění tu nejlepší pojistku.


Krádeže, havárie, záplavy i požáry, před tím můžete být ochráněni při uzavření havarijního pojištění.

Srovnání připravujeme

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru